Dexter 

DEXTER

DEXTER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor.
Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter’ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir “karanlık tarafı” olabileceğinden şüphelenmiyor
Dexter, şaşırtıcı olay örgüsüne ve kahramanına rağmen, ilk bölümünden itibaren en sevilen diziler arasında yerini aldı. Bu başarıda, iki kez Altın Küre ve oyuncuların meslek kuruluşu SAG ödülüne aday olan, televizyon eleştirmenlerinin En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Michael C. Hall’un da büyük payı var. Dexter, sizi bir katilin zihninin kanlı derinliklerinde dolaşmaya çıkarırken, Six Feet Under’dan tanıdığımız Michael C. Hall onu sempatik ve karizmatik kılarak bütün etik anlayışınızı değiştirecek. Onunla bağ kurarsanız kendinizi suçlu hissetmeyin.
Dizideki diğer bir tanıdık simaysa, Dexter’ın sevgilisi Rita rolünde, Joss Whedon’ın “Buffy the Vampire Slayer” ve “Angel” dizilerinde Darla’yı oynayan Julie Benz.
Dexter Dizisi Türkçe Seslendiren Sanatçılar : 
Michael C Hall (Dexter Morgan)….Kerem Kobanbay
Jennifer Carpenter (Debie Morgan)….Berna Başer
Julie Benz (Rita Bennet)…Canan Ciftel Ozacun
Erik King (James Doakes)….Fatih Ozacun
James Remar (Harry Morgan)….Payidar Tufekcioğlu
Lauren Velez (Maria LaGuerta)…Müdrike Coşansu
David Zayas (Angel Batista)….Savas Ozdural
C.S Lee (Vince Masuka)…Kubilay Penbeklioğlu
Christina Robinson (Astor)  Seda Ozelsoy
Margo Martindale (Camilla)  Arzu Akın
İlk kez 1 Ekim 2006’da Showtime kanalında başlayan Amerikan drama dizisidir

Star Tv de yayınlanan dizi Dexter