Canavarlar Yaratıklara Karşı 

Canavarlar Yaratıklara Karşı

Canavarlar Yaratıklara Karşı

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaliforniya’da yaşayan Susan Murphy adlı bir genç kadına nikah gününde uzaydan gelen yapışkan maddelerle dolu bir meteor çarpınca boyu esrarengiz şekilde uzamaya başlar ve 16 metreye kadar ulaşır. Bunun üzerine askeri yetkililer harekete geçerek Susan’ı devlete ait gizli bir tesise götürürler. Orada Susan’ın ismi değiştirilerek Ginormica adı verildikten sonra bir grup canavarla birlikte hapse atılır. Bu canavarlar grubunun üyeleri hamamböceği kafalı Dr. Cockroach , yarı-maymun yarı-balık The Missing Link , jelatin kaplı B.O.B. ve Insectosaurus adlı dev tırtıldır.
Ancak uzaydan gelen esrarengiz bir robotun dünyamıza inmesi ve fırtınalar estirmeye başlaması üzerine bu grubun hapishane günleri kısa sürer. Çaresiz kalan ABD Başkanı, uzaylı robota karşı mücadele etmeleri ve dünyamızı tam bir yıkımdan kurtarmaları için Canavarlar grubunu görevlendirir.
Başka bir dünyadan gelen uzaylıların başında uzaylı robotların megalomanyak lideri Gallaxhar vardır. Tamamen kendi klonlarından oluşan yepyeni bir dünya oluşturmak ister. Uzaydan gelen işgalcilere karşı mücadele verenlerin başında ise General W.R. Monger vardır. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan Monger, sonunda kendi canavar koleksiyonunu kullanma fırsatını bulmuştur.Filmimizin bir başka karakteri ise, Susan’ın kendinden başka kimseyi düşünmeyen nişanlısı Derek Dietl’dir. Yerel bir kanalda hava durumu sunarken büyük televizyon kanallarına geçme fırsatları aramaktadır.

 

 

Türkçe seslendiren sanatçılar :
Başak Köklükaya,
Erkan Taşdöğen,
Ragıp Savaş,
Fatih Özacun,
Umut Tabak,
Kerem Atabeyoğlu,
Alican Yücesoy,
Cem Kurdoğlu,
Fulya Ergüneş,
Ebru Erkekli,
Murat Aydın,
Fatoş Ceylan
Hakan Altuntaş

Yönetmenler: Rob Letterman, Conrad Vernon
İngilizce Seslendirenler:
Reese Witherspoon,
Seth Rogen,
Hugh Laurie,
Will Arnett,
Kiefer Sutherland,
Rainn Wilson,
Stephen Colbert,
Paul Rudd
Senaryo: Maya Forbes, Wallace Wolodarsky, Rob Letterman, Jonathan Aibel
Yapımcı: Lisa Stewart
Görsel Efektler Süpervizörü: Ken Bielenberg,
Özgün Müzik: Henry Jackman