Cesur Zebra 

Cesur Zebra

Cesur Zebra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çizgilerinin yarısı olmadan doğan genç zebra Khumba için hayat sadece siyah ve beyazdan ibaret değildir. Batıl inançlara sahip zebra sürüsü, topraklarını birdenbire etki altına alan kuraklıktan onun çizgisiz doğmasını sorumlu tutarlar. Khumba yeryüzündeki ilk zebraların çizgilerini edindiği efsanevi su birikintisini bulup, çizgilerini yeniden kazanmak için bir grup sırnaşık antilop ve havalı deve kuşuyla birlik olur. Khumba çizgilerini kazanmak ve tüm hayvanları tehdit eden susuzluk için çıktığı bu eğlenceli ve macera dolu yolculukta, Büyük Karoo Çölü’ndeki cesur arayışı boyunca bir sürü acayip karakterle tanışır ve acımasız bir leoparla da burun buruna gelir. Cesur zebra Khumba ve arkadaşlarını inanılmaz bir serüven beklemektedir.

TÜRKÇE SESLENDİREN SANATÇILAR :
KHUMBA : YEKTA KOPAN
NIGEL : ZİYA KÜRKÜT
BRADLEY : ERKAN TAŞDÖĞEN
SEKO :  SELÇUK KIPÇAK
PHANGO : MAZLUM KİPER
THABO : BORA SİVRİ
SKALK : ATİLLA ŞENDİL
THEMBA : ALİ EKBER DİRİBAŞ
TOMBI : BURCU GÜNEŞTUTAR
MAMA V:  FÜSUN KOKUCU

ORİJİNAL DİLDE SESLENDİRENLER:
JAKE T. AUSTIN
STEVE BUSCEMI
LORETTA DEVINE
LAURENCE FISHBURNE
RICHARD E. GRANT
LIAM NEESON

YÖNETMEN: ANTHONY SILVERSTON
Khumba, vücudundaki çizgilerin sadece yarısı olan bir zebra olarak doğunca, sevgi dolu annesi Tombi ve babası Seko hariç, sürüdeki tüm zebralar tarafından dışlanır. Hepsi tarafından alaya alınmanın dışında; batıl inançlı sürüsü tarafından, topraklarını saran kuraklığın sebebi olarak da suçlanmaktadır. Şans eseri gizemli bir peygamberdevesiyle karşılaşması ve annesinin anlattığı bir hikaye sonucu Khumba, ilk zebraların, suyunda yıkandıklarında çizgili halde geri çıktıklarına inanılan efsanevi su birikintisini bulmak üzere destansı bir yolculuğa çıkar. Çölde bir başına kalan Khumba, bir yaban köpeğinin elinden kıl payı kurtularak iriyarı, aşırı koruyucu antilop Mama V ve çelimsiz fakat havalı devekuşu Bradley’e katılır. Yolda, göçmekte olan bir keseli antilop sürüsüyle; lüks bir milli parkın hudutları dâhilinde güven içinde bohem hayatı yaşayan bir grupla; hayatta kalma azmi aklını başından almış, nesli tükenmekte olan bir nehir tavşanıyla; kaya tavşanlarından oluşan bir kıyamet tarikatıyla ve terkedilmiş bir çiftlikte yaşayan, kaçık, yalnız bir koyunla karşılaşırlar.

Üçlü, her adımlarında yarım çizgili bir zebranın kendisini gelmiş geçmiş en güçlü avcı yapacağı efsanesine inanan, gaddar leopar Phango tarafından takip edilmektedir. Bu tüyler ürpertici, destansı macerada Khumba, Pango’yu alt etmeyi başarır ve cesaretini kazanıp çizgilerini aramaya devam eder.

TÜR:Animasyon
SÜRE:85 dk