Gezegen 51

Gezegen 51

Gezegen 51

 

 

 

 

 

 

 

 

Gezegen 51 Konusu : 16 yaşındaki LEM, Gezegen 51’de, beyaz çitlerle çevrili, Amerika’nın 1950’lerdeki masum halini anımsatan bir yerde yaşamaktadır. Korunaklı ve tahmin edilebilir, tekdüze hayatında mutludur ve gününü o bölgedeki gökevini yönetip, hoşlandığı komşusu NEERA ile geçirme hayalleriyle geçirmektedir.
Bir gün, hiç de hesapta yokken, milyonlarca mil uzaklıktan gelen astronot KAPTAN CHARLES ‘CHUCK’ BAKER, uzay gemisini Neera’nın bahçesine indirir, hem de tam aile barbeküsünün ortasına. Etrafındakileri farketmezcesine gemiden iner ve Büyük An’ını açığa vurur. Zafer kazanmışçasına bayrağını diker ve arkasını döndüğü anda… Gezegen 51’in yeşil derili sakinlerinin şaşkınlıkla kendisine baktığını görür. Panikler ve koşturmaya başlar… Lem’in çalıştığı gökevinde bir korunak şansı kovalar. Lem ve Chuck tanışır ve sonunda ortak korkularını yenerek bir dostluk kurarlar. Lem, Chuck’ı paranoyak ve aralarına giren herhangi bir yabancıyı yakalayıp yoketme güdüsünde olan Gezegen 51 Ordusu’ndan saklamaya karar verir. Chuck’ın tek isteği ise, kendisini bırakıp gitmeden önce uzay gemisine ulaşmaktır. Lem ve arkadaşları; Gezegen 51’in çok da zeki olmayan birkaç askeri ve hayranlık uyandıran araştırmacı robot ROVER ile Chuck çok da geç olmadan gemsiine kavuşmaya çalışır.

Türkçe Seslendiren Sanatçılar :

Ali Ekber Diribaş,
Arda Aydın,
Nüvit Candaner,
Barış Onarıcı
Orijinal Seslendiren Sanatçılar :
Dwayne Johnson,
Jessica Biel,
Justin Long,
Seann William Scott,
Gary Oldman,
John Cleese

Yönetmen: Jorge Blanco
Senaryo: Joe Stillman
Süre: 91 dk.
Özel bilgisayar efektleriyle yapılan Planet 51/Gezegen 51, aksi yönde bir uzaylı istilasını anlatan galaktik boyutlarda bir macera komedi animasyon.
Gösterim Tarihi: 18 Haziran 2010