Hınzır Bilimciler

Hınzır Bilimciler

Hınzır Bilimciler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hınzır Bilimciler Belgeseli : Zengin içeriği, güncelliği ve ciddiyetiyle olduğu kadar; enerjisi, başına buyrukluğu ve mizahıyla da göz dolduran BBC imzalı belgesel dizisi hem yaşadığımız dünyayı hem de onu değiştirecek buluşları irdeliyor. Hınzır Bilimciler’in her bölümünde kolay anlaşılır formatta sunulmuş üç ila dört konu ele alınıyor.
Ekibe gelince; biyokimya eğitimi almış, aynı zamanda zooloji dalında uzmanlığı olan, samimi ve kendinden emin Liz; bilimsel ilkeleri konunun uzmanı olmayanlara dahi izah etmede büyük bir beceriye sahip, elinden her iş gelen mucit-mühendis Jem; tiyatro eğitimi almasına karşın bilimi geniş halk kitleleriyle buluşturmayı bir tutku haline getirmiş Dallas ve son olarak Richard Dawkins’in yanında araştırma görevlisi olarak çalışmış, evrimsel biyoloji alanında doktora sahibi, tehlikeli sporlara ve maceraya meraklı Yen.
Günümüzün en çetrefilli sorunlarına cevap bulan ve bilimi daha ilham verici, merak uyandırıcı ve eğlenceli hale getirmeyi başaran bu maharetli ekip, uçuş sersemliğinden güneş yanığına; yalan makinelerinden volkanik küllere; kahveyle çalışan arabalardan kare tekerlekli motosikletlere dek hiçbir konuda sınır tanımıyor.
Hınzır Bilimciler Türkçe Seslendiren Sanatçılar : 
Ziya Kürküt,
Özden Ayyıldız,
Murat Şen
Levent Yıldız

Hınzır Bilimciler NTV Belgesel Kuşağı’nda