Köstebek

Köstebek

Köstebek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Köstebek filminin konusu : Massachusetts Eyalet Polisi’nin şehrin en büyük suç organizasyonunu çökertmek için geniş çaplı bir mücadele başlattığı Güney Boston’da geçiyor. Amaç, güçlü mafya babası Frank Costello’nun (Jack Nicholson) egemenliğine içeriden bir müdahaleyle son vermektir. Güney Boston’da büyümüş olan genç çaylak Billy Costigan’a (Leonardo DiCaprio), Costello’nun çetesine sızma görevi verilir. Billy, Costello’nun güvenini kazanmaya çalışırken, “Güney Yakası”nın sokaklarından gelen bir başka genç polis Colin Sullivan (Matt Damon) da eyalet polis teşkilatında basamakları hızla tırmanmaktadır. Özel Soruşturma Birimi’nde kendine yer bulan Colin, Castello’yu yakalamakla görevli az sayıdaki elit polis memurlarından biri olur. Üstlerinin bilmediği şey, Colin’in Costello için çalıştığı ve suç patronunun polisin hep bir adım önünde olmasını sağladığıdır.
Her iki adam da, içine sızdıkları organizasyonun planları ve karşı planları hakkında bilgi toplarken, sürdürdükleri çifte yaşamları yüzünden oldukça zorlanmaktadırlar. Ama hem gangsterler hem polisler aralarında bir köstebek olduğunu anlayınca, Billy ve Colin sürekli olarak düşman tarafından yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Dolayısıyla, kendilerini kurtarabilmek için karşı taraftaki köstebeğin kim olduğunu bulmak konusunda birbirleriyle yarışmaya başlarlar.  

TRTde 1 de yayınlanan Köstebek filmini seslendiren sanatçılar :
Matt Damon   –   Ahmet Taşar
Leonardo DiCaprio  –  Arda Aydın
Jack Nicholson  –  Mehmet Atay
****
Köstebek Filmini  DVD’de  Seslendiren Sanatçılar :
Matt Damon     –   Colin Sullivan  – Umut Tabak
Leonardo DiCaprio   –  Billy  –  Ahmet Taşar
Martin Sheen  –  Queenan  – Aydoğan Temel
Jack Nicholson   –  Frank Costello –  Emir Tayla
Mark Wahlberg    –  Dignam  –  Rüzgar Aksoy
Anthony Anderson   –  Trooper Brown   Lori Barokas
Alec Baldwin   –  Ellerby  – Mesud Uz
Vera Farmiga   –  Madolyn  –  Pınar Erengil
Stüdyo: Saran Digital Stüdyoları
Köstebek Filminin Oyuncuları :
Leonardo DiCaprio,
Matt Damon,
Jack Nicholson 
Mark Wahlberg
Yönetmen : Martin Scorsese 
William Monahan’ın senaryosunu yazdığı filme Brad Pitt, Brad Grey ve Graham King yapımcı, Roy Lee, Doug Davison, G. Mac Brown, Kristin Hahn ve Gianni Nunnari yönetici yapımcı, Joseph Reidy ise ortak yapımcı olarak imza attı. Scorsese’nin kamera arkası ekibinde ise görüntü yönetmeni Michael Ballhaus, yapım tasarımcısı Kristi Zea, kurgu ustası Thelma Schoonmaker ve kostüm tasarımcısı Sandy Powell yer alıyor. “The Departed/Köstebek”in müziğini Howard Shore besteledi.