Mad Max

Mad Max

Mad Max

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gösterim Tarihi. 15 Mayıs 2015
Post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi “Mad Max” filmlerinin ardındaki usta yönetmen George Miller’dan, Yol Savaşçısı Max Rockatansky’nin dünyasına dönüş filmi “Mad Max: Fury Road,” geliyor.
Çalkantılı geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yanlız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasına sürüklenir. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar. Joe ise kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.
Tom Hardy (“The Dark Knight Rises”) serinin dördüncü filmi olan “Mad Max: Fury Road”un başrolünde yer alıyor. Oscar ödüllü oyuncu Charlize Theron da (“Monster,” “Prometheus”) yine başrolde, Furiosa karakterini canlandırıyor.
Filmin diğer başrollerinde; Nicholas Hoult, (“X-Men: Days of Future Past”) Nux roülnde; Hugh Keays-Byrne (“Mad Max,” “Sleeping Beauty”) Immortan Joe rolünde; Nathan Jones (“Conan the Barbarian”) Rictus Erectus rolünde; Josh Helman (“X-Men: Days of Future Past”) Slit rolünde; Rosie Huntington-Whiteley (“Transformers: Dark of the Moon”) Splendid rolünde, Riley Keough (“Magic Mike”) Capable rolünde, Zoë Kravitz (“Divergent”) Toast rolünde, Abbey Lee, The Dag rolünde, ve Courtney Eaton Fragile rolünde yer alıyorlar.
Oscar-ödüllü yönetmen George Miller (“Happy Feet”), Brendan McCarthy ve Nico Lathouris ile birlikte yazdığı senaryodan filmi yönetiyor. Miller ayrıca filmin yapımcılığını da, diğer yapımcı ortakları; Oscar adayı Doug Mitchell (“Babe”, “Happy Feet”), ve P.J. Voeten ile üstleniyor. Uygulayıcı yapımcılar; Iain Smith, Graham Burke ve Bruce Berman
Filmin görüntü yönetmeni Oscar-ödüllü John Seale (“The English Patient”), yapım tasarımcısı Colin Gibson (“Babe”), editörü Margaret Sixel (“Happy Feet”), kostüm tasarımcısı Oscar-ödüllü Jenny Beavan (“A Room with a View”), aksiyon bölümleri yönetmeni ve dublör koordinatörü Guy Norris (“Australia”), ve makyaj tasarımcısı Lesley Vanderwalt (“Knowing”).
Warner Bros. Pictures Village Roadshow Pictures şibirliği ile sunar, bir Kennedy Miller Mitchell yapımı, bir George Miller filmi, “Mad Max: Fury Road.” Filmi 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren tüm dünyada vizyona girecek ve bir Warner Bros. Entertainment Company şirketi olan Warner Bros. Pictures tarafından, bazı seçili bölgelerde ise Village Roadshow Pictures tarafından dağıtılacak.
Film Türkiye 15 Mayıs 2015 tarihinde vizyona girdi.
Türkçe Seslendiren Sanatçılar :
Çılgın Max: Öfkeli Yollar Seslendirme Kadrosu
Tom Hardy   – Max Rockatansky  : Zeki Atlı
Charlize Theron  –  Imperator Furiosa  : Nilay Cennetkuşu
Nicholas Hoult   Nux  : Ali Seyitoğlu
Hugh Keays-Byrne  –  Immortan Joe  : Berk Avcı
Abbey Lee  –  The Dag  : Gizem Gülen
Rosie Huntington – Whiteley  –  Splendid  : Nurhan Yılma
Zoë Kravitz … Toast  : Ayça Koptur
Riley Keough … Capable  : Melissa Melis Toklu
Courtney Eaton … Fragile  : Milay Ezengin
Ses Teknisyeni : İsa Yücel
Seslendirme Yönetmeni : Bora Severcan
Stüdyo: İmaj Stüdyoları

 

Mad Max (1981)

Hayatımın rengi soluyor. Görüntüler kararıyor. Geriye sadece anılar kaldı. Karşılama/ zamanını hatırlıyorum. Yıkılan hayaller. Bu çorak topraklar. Ama hepsinden çok yol savaşçısını hatırlıyorum. Max dediğimiz adamı. Onun kim olduğunu anlamanız için başka bir zaman dönmelisiniz. Dünyanın kara petrolle döndüğü/ çöllerde borular ve çeliklerden büyük şehirlerin filizlendiği zamana. Artık yoklar. Yok edildiler. Çoktan unutulmuş sebepler ile iki güçlü kabile savaşa girdi. Ve kendilerini yok eden bir cehennem yarattılar. Yakıtsız bir hiçtiler. Başarısızlığa mahkumdular. Gürleyen makineler tekledi ve durdu. Liderleri konuştu, konuştu, konuştu. Ama hiçbiri çığı durduramadı. Dünyaları çöktü. Şehirler yok oldu. Bir yağma kasırgası, bir korku yangınıydı. İnsan insan yemeye başladı. Yollar ise düpedüz bir kabustu. Sadece aracı olup çöpçülük edebilen ve yağmalayacak kadar zalim olanlar hayatta kalıyordu. Çeteler otoyolları ele geçirdi. Bir depo benzin için savaşmaya hazırdılar. Bu çürüme girdabında sıradan insanlar hırpalandı ve ezildi. Max gibi insanlar, savaşçı Max./ Bir motorun kükreyişiyle her şeyini kaybetti. Ve geriye sadece sureti kaldı. Tükenmiş, kimsesiz bir insan sureti. Geçmişinin iblisleri ile uğraşan bir adamdı, çorak topraklarda acımsızca gezinen bir adamdı. Ve işte burada/ bu çürümüş yerde/ yeniden yaşamayı öğrendi.