Aşk ve Merhamet

Aşk ve Merhamet

Aşk ve Merhamet

 

 

 

 

 

 

 

 

Aşk ve Merhamet filminin konusu : Beach Boys grubunun kurucularından olan şarkıcı ve söz yazarı Brian Wilson’ın samimi ancak sıra dışı hikâyesini konu alıyor. Film Wilson’un sansasyonel, çağ belirleyici müziğinin yanı sıra, kişisel yolculuğunu, olağanüstü başarılarıyla gelen nihai kurtuluşunu inceliyor.
Müzisyenin kendisi ve eşinin işbirliği Aşk ve Merhamet, “Surfer Girl” “Fun, Fun, Fun” ve “Good Vibrations” ve “God Only Knows” şarkılarının yazarı dahi Wilson’un daha önce hiç görülmemiş yönünü ele alıyor. Yaptığı müzik ve oluşturduğu harmoni ile California’nın sonsuz yazlarını anımsatan müziği yaratan bu sorunlu müzik dehasını, oyuncular Paul Dano ve John Cusack canlandırıyor.
Film, Wilson’un hayatının 30 yılından fazlasını anlatıyor ve müziğin dışında Wilson’un başa çıkmaya çalıştığı akıl hastalığı ve ilaç bağımlılığını gün yüzüne çıkarıyor, terapisti Eugene Landy (Paul Giamatti) gözetimi altında geçirdiği yılları ve Melinda Ledbetter (Elizabeth Banks) ile yaşadığı kurtarıcı ilişkisini, eşsiz müzisyenliği bağlamında gözler önüne seriyor. Orijinal adı : Love & Mercy
Aşk ve Merhamet Filminin Oyuncuları :
Elizabeth Banks,
John Cusack,
Paul Giamatti,
Paul Dano

Yönetmen : Bill Pohlad
Aşk ve Merhamet oyuncuları John Cusack (Yıldız Haritası, John Malkovich Olmak), Paul Dano (Kan Dökülecek, 12 Yıllık Esaret), Elizabeth Banks (Açlık Oyunları, Mükemmel Saha) ve Paul Giamatti (Sideways, İnanılmaz Örümcek Adam 2). Filmin yönetmen koltuğunda Bill Pohlad (Oscar adaylı Hayat Ağacı, 12 Yıllık Esaret),senaristliğini Oren Moverman (Beni Orada Arama, Haberci) ve Michael Alan Lerner üstlenmiş durumda. Yapımcılar Bill Pohlad, Claire Rudnick Polstein (August: Osage County, The Company Men) ve John Wells (August: Osage County, The Company Men). Fotoğraf yönetmeni Robert D. Yeoman, ASC (Büyük Budapeşte Oteli, Nedimeler). Yapım Tasarımcısı Keith P. Cunningham (Kumarbaz, Sosyal Ağ). Editor Dino Jonsäter, SFK (Köstebek, Gir Kanıma). Kostüm dizaynı Danny Glicker (Süt, Buraya Kadar). Yapım Yönetmenleri Ann Ruark (Hayallerin Peşinde, Babel), Jim Lefkowitz (When the Garden Was Eden, Da Brick) ve Oren Moverman.
Tür : Biyografik, Dram
Ülke : ABD
Süre : 120 dk.
Gösterim Tarihi : 28 Ağustos 2015