Kayıp Kız

Kayıp Kız

Kayıp Kız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kayıp Kız Filmi : “Bu dönemde, sonsuz karakter koleksiyonundan kendimize seçtiğimiz kişiliğe bürünmek yerine, sadece gerçek, aslında olduğun kişi olmak o kadar zor ki. Ve eğer hepimiz rol yapıyorsak, ruh eşi diye bir şeyin olması imkânsızlaşıyor.”
David Fincher ‘ın satış rekorları kıran gerilim romanından beyazperdeye uyarladığı Kayıp Kız, modern medya kültürümüzdeki, güvenilmez sözler ve kaçınılmaz aldatmalar arasındaki bir Amerikan evliliğini konu alıyor.
Hikâyenin merkezindeki çift, eski bir New York’lu yazar olan Nick ve karısı “havalı kız” Amy. Beşinci evlilik yıldönümlerinde Amy kaybolur ve evlilikleri bir gizeme dönüşür. Nick şüphe uyandırıcı davranışları yüzünden bir numaralı şüpheli olur. Amy, ölü ya da diri bulunmak üzere ilham arayışındaki dünyanın gözleri önünde medya çılgınlığının övülen malzemesi haline gelir.
Nick ve Amy’nin bu romantik birlikteliği Amy’nin kaybolması ile simgesel bir Amerikalı suç hikâyesine dönüşür. Amy’ nin yok oluşu gizemli bir aynalı koridor haline gelir. Ortaya çıkan olaylar karışıllık ve şok etkisi yaratarak can alıcı soruları beraberinde getirir: Nick kim? Amy kim? Bu yapay kişiliklerin üzerine kurulmuş toplumda ve evliliklerimizde biz kimiz?
Twentieth Century Fox ve Regency Entertainment başrollerini Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris ve Tyler Perry ‘nin paylaştığı David Fincher filmi Kayıp Kız’ı sunuyor. Senaryo Gillian Flynn’in romanına dayanıyor. Filmin yapımcılığını Arnon Milchan, Joshua Donen, Reese Witherspoon ve Cean Chaffin, yapım yönetmenliğini ise Leslie Dixon ve Bruna Papandrea üstleniyor. Filmin müzikleri Trent Reznor ve Atticus Ross tarafından uyarlanıyor. Görüntü yönetmenliğini Jeff Cronenworth, editörlüğünü Kirk Baxter, sanat yönetmenliğini Donald Graham Burt, kostüm dizaynını Thrish Summerville, ses dizaynını Ren Kylce ve oyuncu yönetmenliğini Laray Mayfield yapıyor.
Kayıp Kız Filmini Türkçe Seslendiren Sanatçılar :
Ben Affleck – Nick Dunne   : Özgür Özdural,
Neil Patrick Harris – Desi Collings  : Kerem Kobanbay,
Rosamund Pike – Amy Dunne  : Elif Acehan,
David Clennon … Rand Elliot : Payidar Tüfekçioğlu,
Tyler Perry … Tanner Bolt  : Fatih Özacun,
Boyd Holbrook – Jeff  : Ahmet Taşar,
Lisa Banes – Marybeth Elliott  : Elif Erdal,
Casey Wilson – Noelle Hawthorne : Didem Atlıhan,
Carrie Coon – Margo Dunne  : Işıl Kılıç,
Kim Dickens – Detective Rhonda Boney  : Figen Sümeli,
Patrick Fugit  – Officer Jim Gilpin  : Tugay Erverdi
Seslendirme Stüdyosu : Akla Kara Stüdyoları
DVD de yer alan seslendirme
Yayın: Orijinal Adı : Gone Girl
Yönetmen: David Fincher
Oyuncular:
Ben Affleck,
Rosamund Pike,
Neil Patrick Harris,
Tyler Perry
Tür: Gerilim
Ülke: ABD
Süre: 149 dakika
Gösterim Tarihi: 10 Ekim 2014