M.Ö. 10.000

MÖ 10000 Seslendirenler

MÖ 10000
Seslendirenler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkçe Seslendirme M.Ö. 10.000
M.Ö. 10.000 konusu : Kehanet ve tanrıların hüküm sürdüğü, ruhların etrafta kol gezdiği, güçlü mamutların toprağı sarstığı mitolojik bir dönemde geçen müthiş bir destansı serüvenle sinemaseverlerin karşısına geçmeye hazırlanıyor.
Uzak bir dağ kabilesinde, genç avcı D’Leh (Steven Strait) kalbinin kraliçesini bulmuştur: Güzel Evolet (Camilla Belle). Gizemli bir savaşçı grup, köyünü yağmalayıp, Evolet’i kaçırınca, D’Leh sevdiği kadını kurtarmak için savaşçıların peşinden dünyanın öbür ucuna kadar gitmek üzere küçük bir avcı grubuna önderlik etmek zorunda kalır.
Kaderin rüzgarına kapılan bu zoraki savaşçı-avcı grup, kılıç dişli kaplanlar ve tarih öncesi yırtıcılarıyla mücadele eder; kahramanca yolculuklarının sonunda bir Kayıp Uygarlığı ortaya çıkarırlar. Nihai kaderlerinde dev piramitlerin gökyüzüne uzandığı, hayalgücünün ötesinde bir imparatorluk vardır. Burada D’Leh’inin halkını zorla köleleştiren güçlü bir tanrıyla karşı karşıya gelecektirler.

M.Ö. 10.000 Türkçe Seslendiren Sanatçılar
David : Ali Ekber Diribaş
Lucas :  Özgür Özdural
Sam : Emrah Uslu
William : Cüneyt Cakova
Vena : Zeyno Eracar
Renny : Hakan Akın
Milo : Mert Aydın
Amelie: Burçin Artut
Rita: Yasemin Varyemişçi
Cristo: Erden Tunatekin
Fred: Ümit Belen
Baba: Burak Alptekin
Anna: Elif Erik
Murat Değirmenci
Seda Can
Umut Kemal Sevin
Aysun Boralıoğlu

Kanal: D-Smart

Stüdyo: Avant Garde Medya

Ses Teknisyeni : Selahattin Ay

Başrollerini Steven Strait, Camilla Belle ve Cliff Curtis’in üstlendiği filmi Roland Emmerich yönetti. Senaryosunu Roland Emmerich ile Harald Kloser’in kaleme aldığı filmde Michael Wimer, Roland Emmerich ve Mark Gordon yapımcı, Harald Kloser, Sarah Bradshaw, Tom Karnowski, Thomas Tull ve William Fay yönetici yapımcı olarak görev aldı. Görüntü yönetmeni Ueli Steiger, yapım tasarımcısı Jean-Vincent Puzos, kurgu ustası Alexander Berner ve kostüm tasarımcıları Odile Dicks-Mireaux ile Renee April filmin yaratıcı ekibini oluşturuyorlar. “10,000 BC/MÖ 10.000”in müziği Harald Kloser ve Thomas Wander’in imzasını taşıyor.